Telemonitoring osób starszych

Telemonitoring osób starszych – Oprócz monitorowania wybranych parametrów takich jak EKG, masa ciała, saturacja czy ciśnienie krwi urządzenie zapewnia stałą komunikację z lekarzem i opiekunem, pozwala monitorować gdzie przebywa pacjent i wysyłać sygnały alarmowe w przypadku upadku lub wyjścia poza wyznaczoną strefę.

Urządzenie EHO-MINI wyposażone jest dodatkowo w następujące moduły:

  • voice – zapewniający możliwość rozmowy z pacjentem bezpośrednio przez urządzenie. EHO-MINI wyposażane jest w przycisk, pod którym zaprogramowany jest telefon alarmowy (np. do pielęgniarki opiekującej się pacjentem)
  • geolokalizację – opiekun lub pielęgniarka dostaję na bieżąco informację o tym, gdzie znajduje się pacjent
  • geofencing – ustawienie tzw. „bezpiecznej strefy”, w ramach której może poruszać się pacjent. Po jej przekroczeniu do pielęgniarki lub opiekuna wysyłany jest sygnał alarmowy (dla pacjentów z Alzheimerem)
  • czujnik upadku – powiadomienie pielęgniarki lub opiekuna o upadku pacjenta, np. z łóżka.

Opisany model zapewnia ciągły monitoring osoby starszej oraz zapewnia wysyłanie istotnych sygnałów do opiekuna, lekarza lub członka rodziny. Znacząco poprawia to komfort życia osoby monitorowanej i najbliższej rodziny, która na bieżąco reaguje w razie zagrożenia.

Telemonitoring osób starszych - Kardiolog Chojnice

EHO-MINI

Miniaturowy, mobilny aparat do tele-rehabilitacji. Urządzenie jest proste w obsłudze oraz nie wymaga od pacjenta żadnych dodatkowych czynności (np. podłączania tel. komórkowego do wykonania transmisji).

ZASTOSOWANIE:

Umożliwia prowadzenie zdalnej kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej w warunkach domowych. Opcjonalnie służyć może do lokalizowania (GPS) pacjentów i tworzenia tzw. stref bezpiecznych pacjenta (tzw. geofencing).

DLA KOGO: 

Pacjenci indywidualni po przebytym zawale lub po operacjach kardiologicznych.

ECHO-MINI - Kardiolog Chojnice

Zalety stosowania dla pacjenta

  • wysoka precyzja i dokładność pomiaru
  • niewielkie wymiary i waga urządzenia (100g)
  • automatyczny przesył danych do centrum nadzoru kardiologicznego
  • nie ma konieczności zakupu baterii wymiennych, gdyż urządzenie posiada wbudowany akumulator, który można ładować dołączoną do zestawu ładowarką
  • opcjonalnie: bezpośrednia komunikacja głosowa – urządzeniem można wykonywać rozmowy telefoniczne z lekarzem lub jednostką nadzorującą, gdyż posiada ono wbudowany zestaw głośnomówiący oraz modem GSM