Telemonitoring długookresowy

Telemonitoring długookresowy skierowany jest do pacjentów pod stałą opieką kardiologa.

Lekarz prowadzący oferuje im usługę zdalnego, długotrwałego monitoringu kardiologicznego jako dodatek do tradycyjnej opieki medycznej. Pacjent systematycznie, ale rzadko, w uzgodnionym z lekarzem czasie i z częstotliwością, wykonuje określoną liczbę badań – najczęściej kilka razy w miesiącu. Badania trafiają bezpośrednio na Platformę Telemedyczną, gdzie są dostępne dla lekarza. Reaguje jedynie, gdy zapis EKG odbiega od normy dla danego pacjenta.

Zapewnia to lepszą kontrolę pacjenta między wizytami, pozwala na bieżąco reagować na napływające sygnały i szybciej interweniować w przypadku postępu choroby, np. modyfikując dawki leku. Pozwala też zmniejszyć ilość niepotrzebnych wizyt lekarskich.

Korzystne jest to również dla pacjenta, który planuje wizytę we właściwym momencie, przez co nie jest narażony na zbędne podróże czy zwolnienia z pracy. Znacząco podnosi to jego jakość życia i daje poczucie bycia pod „stałą” opieką lekarza.

Telemonitoring długookresowy - Kardiolog Chojnice

EHO MINI EVENT-HOLTER

Aparat EHO-MINI Event Holter jest wysokiej klasy wyrobem medycznym przeznaczonym do rejestracji i transmisji bezprzewodowej zapisu EKG z 2

lub 3 kanałów.

Urządzenie umożliwia synchroniczny zapis:

  • z 2 odprowadzeń przedsercowych (spośród V1-V6) lub 6 odprowadzeń kończynowych – dla aparatów 2 kanałowych,
  • z 3 odprowadzeń przedsercowych (spośród V1-V6) lub 6 odprowadzeń kończynowych i jednego odprowadzenia przedsercowego – dla aparatów 3 kanałowych.

EHO-MINI Event Holter jest dedykowane do diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz zarówno długoterminowego, jak i krótkoterminowego monitoringu kardiologicznego.

Aparat umożliwia dostosowanie przez lekarza parametrów pracy i konfiguracji odprowadzeń do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zarejestrowany zapis EKG jest automatycznie transmitowany cyfrowo poprzez wbudowany moduł komunikacji wykorzystujący sieć cyfrowej telefonii komórkowej GSM. Zebrane dane trafiają do Platformy Telemedycznej CardioScp WEB, która udostępnia wyniki dla lekarzy umożliwiając im ocenę przesłanych parametrów biomedycznych.

Urządzenie posiada wbudowaną kartę SIM i umożliwia transmisję EKG z dowolnego miejsca na świecie.

Aparat przeznaczony jest do pracy zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Obsługa aparatu jest prosta i nie wymaga dodatkowego przeszkolenia medycznego.

ECHO-MINI - Kardiolog Chojnice

Zalety stosowania dla pacjenta

  • niewielkie rozmiary i masa poniżej 100g zapewniające wygodę i dyskrecję stosowania,
  • łatwy i przyjazny interfejs użytkownika pozwalający nawet starszym osobom na intuicyjne korzystanie z urządzenia co skutkuje dużą akceptowalnością procedury,
  • poczucie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta oraz jego rodziny,
  • stały kontakt lekarz-pacjent,
  • szybka diagnoza