Preselekcja badań ekg

Preselekcja badań EKG – Lekarz wypożycza pacjentowi urządzenie EHO-MINI typu event-holter na 7, 14 lub 30 dni. Aparat co 3 minuty, bez udziału pacjenta, wykonuje pomiar EKG, który trafia na Platformę Telemedyczną. Zapisy badań są oglądane i selekcjonowane na żywo przez lekarzy kardiologów w Centrum Opisowym Pro-PLUS. Przypadki, w których stwierdzono nieprawidłowości są oznaczane i po zakończeniu preselekcji przekazywane w formie raportu lekarzowi lub pacjentowi.

Takie rozwiązanie zapewnia ponad 80%-ową wykrywalność istniejących zaburzeń dzięki dużej ilości badań. Jednocześnie, dzięki preselekcji wykonywanej przez specjalistów z Centrum Opisowego, lekarz kardiolog nie ma konieczności oglądania i analizowania dużej ilości zapisów. Dostaje tylko istotne badania, na podstawie których stosuje skuteczną metodę leczenia.

Preselekcja badań EKG - Kardiolog Chojnice

EHO MINI EVENT-HOLTER

Aparat EHO-MINI Event Holter jest wysokiej klasy wyrobem medycznym przeznaczonym do rejestracji i transmisji bezprzewodowej zapisu EKG z 2

lub 3 kanałów.

Urządzenie umożliwia synchroniczny zapis:

  • z 2 odprowadzeń przedsercowych (spośród V1-V6) lub 6 odprowadzeń kończynowych – dla aparatów 2 kanałowych,
  • z 3 odprowadzeń przedsercowych (spośród V1-V6) lub 6 odprowadzeń kończynowych i jednego odprowadzenia przedsercowego – dla aparatów 3 kanałowych.

EHO-MINI Event Holter jest dedykowane do diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz zarówno długoterminowego, jak i krótkoterminowego monitoringu kardiologicznego.

Aparat umożliwia dostosowanie przez lekarza parametrów pracy i konfiguracji odprowadzeń do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zarejestrowany zapis EKG jest automatycznie transmitowany cyfrowo poprzez wbudowany moduł komunikacji wykorzystujący sieć cyfrowej telefonii komórkowej GSM. Zebrane dane trafiają do Platformy Telemedycznej CardioScp WEB, która udostępnia wyniki dla lekarzy umożliwiając im ocenę przesłanych parametrów biomedycznych.

Urządzenie posiada wbudowaną kartę SIM i umożliwia transmisję EKG z dowolnego miejsca na świecie.

Aparat przeznaczony jest do pracy zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Obsługa aparatu jest prosta i nie wymaga dodatkowego przeszkolenia medycznego.

ECHO-MINI - Kardiolog Chojnice

Zalety stosowania dla pacjenta

  • niewielkie rozmiary i masa poniżej 100g zapewniające wygodę i dyskrecję stosowania,
  • łatwy i przyjazny interfejs użytkownika pozwalający nawet starszym osobom na intuicyjne korzystanie z urządzenia co skutkuje dużą akceptowalnością procedury,
  • poczucie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta oraz jego rodziny,
  • stały kontakt lekarz-pacjent,
  • szybka diagnoza