Domowa opieka nad pacjentem i telemonitoring

Domowa opieka nad pacjentem i telemonitoring – dzięki wykorzystaniu urządzeń EHO-12 i EHO-MINI oraz Platformy Telemedycznej pielęgniarka/lekarz ma możliwość kompleksowej opieki nad pacjentem w jego domu, świadczenia większej ilości usług medycznych oraz zdalnej teleopieki.

Pielęgniarka podczas wizyty w domu pacjenta za pomocą urządzenia EHO 12 może wykonać 12-odprowadzeniowe badanie EKG. Badanie automatycznie wysyłane jest do Centrum Opisowego, gdzie lekarz kardiolog opisuje je na bieżąco. Po kilkunastu minutach opis badania trafia z powrotem do pielęgniarki. Dzięki temu pielęgniarka podczas tej samej wizyty otrzymuje rzetelną informację o stanie zdrowia pacjenta i może właściwie zareagować na jego komunikat, np. o odczuwanych bólach w klatce piersiowej czy dusznościach. Eliminuje w ten sposób niepotrzebne wezwanie karetki lub konieczność transportu chorego do szpitala.

Badanie można również wykonywać okresowo profilaktycznie osobom starszym leczącym się kardiologicznie. Zamiast do Centrum Opisowego badanie może trafić do kardiologa prowadzącego, który opiekuje się danym pacjentem. Umożliwia to lepsze prowadzenie pacjenta i szybszą reakcję na postęp choroby, np. przez modyfikację dawki leku oraz pozwala uniknąć zbędnych wizyt lekarskich, szczególnie uciążliwych w przypadku osób starszych lub leżących

Dzięki zastosowaniu urządzenia EHO MINI event-holter oraz Platformy Telemedycznej pielęgniarka lub lekarz mogą zdalnie monitorować swoich pacjentów w zakresie zaburzeń kardiologicznych i innych parametrów takich jak: ciśnienie, waga, saturacja, itp.

Pielęgniarka ustala z pacjentem częstotliwość robienia badań oraz ich rodzaj. Badania wykonywane samodzielnie przez pacjenta automatycznie trafiają do Platformy Telemedycznej, gdzie dostępne są dla pielęgniarki.

Pielęgniarka monitoruje odczyty od dowolnej liczby podopiecznych. Zdalny dostęp do danych pozwala częściej obserwować wyniki pacjenta, reagować na sygnały od chorych, a w razie konieczności wysyłać otrzymane badania lekarzowi do konsultacji.

Domowa opieka nad pacjentem i telemonitoring - Kardiolog Chojnice

EHO-MINI

Miniaturowy, mobilny aparat do tele-rehabilitacji. Urządzenie jest proste w obsłudze oraz nie wymaga od pacjenta żadnych dodatkowych czynności (np. podłączania tel. komórkowego do wykonania transmisji).

ZASTOSOWANIE:

Umożliwia prowadzenie zdalnej kompleksowej rehabilitacji kardiologicznej w warunkach domowych. Opcjonalnie służyć może do lokalizowania (GPS) pacjentów i tworzenia tzw. stref bezpiecznych pacjenta (tzw. geofencing).

DLA KOGO:

Pacjenci indywidualni po przebytym zawale lub po operacjach kardiologicznych.

ZALETY:

 • wysoka precyzja i dokładność pomiaru
 • niewielkie wymiary i waga urządzenia (100g)
 • automatyczny przesył danych do centrum nadzoru kardiologicznego
 • nie ma konieczności zakupu baterii wymiennych, gdyż urządzenie posiada wbudowany akumulator, który można ładować dołączoną do zestawu ładowarką
 • najniższa cena rynkowa
 • opcjonalnie: bezpośrednia komunikacja głosowa – urządzeniem można wykonywać rozmowy telefoniczne z lekarzem lub jednostką nadzorującą, gdyż posiada ono wbudowany zestaw głośnomówiący oraz modem GSM

ECHO-MINI - Kardiolog Chojnice

EHO-12

Miniaturowe, mobilne urządzenie do wykonywania pełnego zapisu EKG (12-odprowadzeń). Urządzenie jest proste w obsłudze oraz nie wymaga od personelu medycznego żadnych dodatkowych czynności (np. podłączania tel. komórkowego do wykonania transmisji). Urządzenie przeznaczone do pracy w systemie teleEKG®.

ZASTOSOWANIE:

Wielogodzinny monitoring „na żywo” lub diagnostyka na żądanie (zapis wybranego odcinka EKG).

DLA KOGO:

ZOZ-y i NZOZ-y; karetki pogotowia, pielęgniarki środowiskowe, gabinety lekarskie, medycyna pracy, medycyna sportowa, badania masowe.

TRANSMISJA:

przez kabel USB lub GSM/GPRS

ZALETY:

 • „na żywo” wysłanie zapisów EKG bezpośrednio z miejsca wypadku, domu chorego lub karetki, co znacznie usprawnia proces diagnostyczno-decyzyjny i zwiększa szanse przeżycia pacjenta
 • niewielkich rozmiarów kardiomonitor do wykonywania pełnego 12 odprowadzeniowego EKG
 • w przeciwieństwie do tradycyjnych kardiomonitorów urządzenie jest bardzo lekkie – jedyne 100g
 • opcjonalnie możliwe podłączenie dodatkowych modułów, które wykonują pomiar: masy ciała, ciśnienia, poziomu natlenienia krwi oraz pulsu
 • prosta obsługa i czytelna sygnalizacja stanu urządzenia

ECHO-12 - Kardiolog Chojnice