Diagnostyka rzadkich i nieregularnych zaburzeń kardiologicznych

W przypadkach pacjentów cierpiących na rzadko i nieregularnie występujące zaburzenia kardiologiczne, u których klasyczne metody diagnostyczne typu Holter nie odniosły skutku, polecane są urządzenia typu Event-Holter (EHO-MINI), które mogą być użytkowane przez nich przez bardzo długi okres czasu, aż do skutecznego zarejestrowania zapisu EKG z zaburzeniami/incydentami. Lekarz wypożycza pacjentowi małe, mobilne urządzenie, który ten nosi cały czas przy sobie. W przypadku gorszego samopoczucia, np. w momencie odczuwania bólu, kołatania serca lub arytmii, pacjent wciska jeden przycisk na urządzeniu. Badanie on-line trafia na Platformę Telemedyczną, gdzie jest dostępne dla lekarza kardiologa lub kierowane do Centrum Opisowego, gdzie zostaje opisane. Pozwala to na niezwykle skuteczne wykrywanie bardzo rzadkich i sporadycznych zaburzeń kardiologicznych. Po wykryciu nieprawidłowości lekarz i pacjent otrzymują wiarygodny materiał, na podstawie którego można zastosować skuteczną metodę leczenia.

DIAGNOSTYKA RZADKICH I NIEREGULARNYCH ZABURZEŃ KARDIOLOGICZNYCH - Kardiolog Chojnice

EHO MINI EVENT-HOLTER

Aparat EHO-MINI Event Holter jest wysokiej klasy wyrobem medycznym przeznaczonym do rejestracji i transmisji bezprzewodowej zapisu EKG z 2

lub 3 kanałów.

Urządzenie umożliwia synchroniczny zapis:

  • z 2 odprowadzeń przedsercowych (spośród V1-V6) lub 6 odprowadzeń kończynowych – dla aparatów 2 kanałowych,
  • z 3 odprowadzeń przedsercowych (spośród V1-V6) lub 6 odprowadzeń kończynowych i jednego odprowadzenia przedsercowego – dla aparatów 3 kanałowych.

EHO-MINI Event Holter jest dedykowane do diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz zarówno długoterminowego, jak i krótkoterminowego monitoringu kardiologicznego.

Aparat umożliwia dostosowanie przez lekarza parametrów pracy i konfiguracji odprowadzeń do indywidualnych potrzeb pacjenta. Zarejestrowany zapis EKG jest automatycznie transmitowany cyfrowo poprzez wbudowany moduł komunikacji wykorzystujący sieć cyfrowej telefonii komórkowej GSM. Zebrane dane trafiają do Platformy Telemedycznej CardioScp WEB, która udostępnia wyniki dla lekarzy umożliwiając im ocenę przesłanych parametrów biomedycznych.

Urządzenie posiada wbudowaną kartę SIM i umożliwia transmisję EKG z dowolnego miejsca na świecie.

Aparat przeznaczony jest do pracy zarówno w warunkach ambulatoryjnych, jak i domowych. Obsługa aparatu jest prosta i nie wymaga dodatkowego przeszkolenia medycznego.

ECHO-MINI - Kardiolog Chojnice

Zalety stosowania dla pacjenta

  • niewielkie rozmiary i masa poniżej 100g zapewniające wygodę i dyskrecję stosowania,
  • łatwy i przyjazny interfejs użytkownika pozwalający nawet starszym osobom na intuicyjne korzystanie z urządzenia co skutkuje dużą akceptowalnością procedury,
  • poczucie komfortu i bezpieczeństwa pacjenta oraz jego rodziny,
  • stały kontakt lekarz-pacjent,
  • szybka diagnoza